Zamknij


Jak testować perfumy lane?

Mimo, że staramy się dokładnie opisywać odpowiedniki perfum dostępne na naszej stronie oraz prowadzimy bloga, gdzie można dokładniej przyjrzeć się zamiennikom perfum, przez nas proponowanych, to nasza opinia nadal jest subiektywną oceną zapachu.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak pachnie jakiś perfum, najczęściej udajemy się do drogerii, gdzie możemy zapoznać się z zapachem. Problem pojawia się wtedy, gdy okazuję się, że francuskie perfumy lane nie są dostępne w sieciowych sklepach, a czasem bywa tak, że nawet markowe zapachy nie mają swoich testerów.

W tym punkcie, postaramy się podać Ci kilka praktycznych wskazówek, jak odpowiednio zabrać się do testowania perfum francuskich, aby nie musieć obwąchać pół drogerii (bo drugie pół to męskie lub damskie zapachy, w zależności od zainteresowania:))

Po pierwsze lista:

Naszą propozycją na wstępie jest zrobienie listy nazw odpowiedników oryginalnych perfum, które lubisz. Wypisz również nuty zapachowe, które odpowiadają Ci najbardziej. Dzięki takim zabiegom, możesz bez problemu podejść do ekspedientki w sklepie perfumiarskim i zapytać o podobne perfumy nalewane, lub te, które mają te same nuty zapachowe.

Jasno się określić:

Jest wiadome, że nie każdy zapach zamiennika perfum oryginalnych nadaje się na każdą okazję. Zastanów się na jaką okazję chcesz kupić lany perfum. Określi porę roku, porę dnia, swój osobisty gust, strój jaki będziesz ubrany/a oraz osoby, które będą Ci towarzyszyć.

Zachowanie przed i w trakcie testowania zapachów perfum inspirowanych:

Jest kilka żelaznych zasad:

  1. Nie perfumować się przed wejściem do perfumerii lub przed samym testowaniem zapachu.
  2. Podczas próbowania zapachów, nie wąchać więcej niż 4 perfum.
  3. Najpierw zaaplikuj odpowiedniki perfum na blotter (pasek), dopiero, gdy zapach Cię zaintryguje, nanieś go na skórę.

Gdzie się perfumować?

Jest dużo różnych szkół, które mówią w jakim miejscu ciała najlepiej psiknąć zamienniki perfum, aby oddał swoje aromaty.

Miejsca w którym można zastosować francuskie perfumy lane to:

  • szyja, blisko tętnicy,
  • za uszami,
  • zgięcie łokcia,
  • nadgarstek,
  • włosy
  • zgięcie kolana

Można oczywiście użyć każdego z tych sposobów, ale jeśli chodzi o testowanie perfum francuskich, to takie miejsce jak zgięcie kolana lub za uszami, często odpada z przyczyn technicznych. Tyczy się to również szyi, gdyż ciężko będzie nam się tam powąchać, a włosy mogą spowodować rozpierzchnięcie się aromatów.

A Wy jakie macie sposoby na testowanie perfum. Napiszcie w komentarzu.