Zamknij


Miód w lanych perfumach.

Miód jako płynne złoto, jest znany jako jeden z najcudowniejszych produktów natury. Historia zbieractwa miodu wiąże się z malowidłami, które znaleziono w jaskiniach w Wenecji i Hiszpanii. To świadczy o tym, że człowiek zaczął zbierać miód już ponad 15 000 lat temu. Miód od zarania dziejów wiązał się z dobrobytem, dlatego do dziś mówimy "kraina mlekiem i miodem płynąca", miód był również napojem bogów. Więc jak miód ma się do perfum francuskich?

Miód, który dodaje się jako nutę zapachową perfum, służy do podkreślenia kwiatowych akordów, dodaje słodyczy oraz balsamicznego aromatu. Tak jak sam miód, jego smak jak i zapach zależą od tego, z czego pszczoły korzystały przy jego produkcji. Perfumy nalewane, mogą dzięki niemu uzyskać ziołowy, drzewny lub kwiatowy aromat. Zasada uzyskiwania miodu do perfum inspirowanych, polega na połączeniu wosku pszczelego z innymi składnikami znajdującymi się z w składzie miodu organicznego.

Dlaczego miód jest składnikiem zamienników perfum oryginalnych? Oprócz tego, że jego zapach jest po prostu przyjemny i ładny, to działa kojąco i odprężająco. Naturalny miód posiada właściwości przenikające przez skórę, które powodują że rany goją się szybciej, działa również odnawiające oraz przeciwbólowo. Miód użyty w odpowiednikach oryginalnych perfum działa również w sposób korzystny na nasz układ nerwowy, między innymi:

  • ma działanie uspokajające,

  • poprawia nastrój i samopoczucie,

  • działa pozytywnie na apatię, nerwicę, nadpobudliwość, bezsenność i wyczerpanie nerwowe.

Zamienniki perfum posiadające miód w swoich aromatach: