Zamknij


Perfumy oryginalne vs podróbka, a czym jest zamiennik?

Dzisiejszy wpis będzie krótkim poradnikiem dotyczącym lanych perfum, jaki i perfum oryginalnych, oraz jak to tego wszystkiego się mają produkty podrobione.

Czy nie jest tak, że skuszeni pięknym zapachem i jeszcze piękniejszym flakonem, ale często odstraszeni dużą ceną, sięgamy po zasoby Internetu w poszukiwaniu odpowiednika perfum, który nas zainteresował. Problem polega na tym, jak nie zostać oszukanym i zamiast zamiennika perfum, nie natknąć się na podróbkę.

Po pierwsze podróbki perfum są widoczne gołym okiem. Flakon często jest niekształtny, o niedokładnym i często byle jakim wykonaniu. Nazwa może również różnic się od nazwy perfum oryginalnych, jest umieszczona niesymetrycznie lub w złym położeniu. Często kolor cieczy jest inny niż w przypadku oryginału. Niestety, to poznamy jednie wtedy, gdy sami udamy się do drogerii i porównamy oba produkty.

Po drugie cena. Perfumy, które są oryginalne nie kupimy za niską kwotę. Jednak oryginał jest droższy od podróbek, a często ta różnica jest bardzo duża. Tu też jest pewnego rodzaju haczyk, ponieważ cena perfum w galerii będzie wyższa niż ta w Internecie. Musimy zwrócić uwagę na różnice cen i sami wyciągnąć wnioski.

Po trzecie zaufanie. Należy korzystać zawsze ze sprawdzonych źródeł. Powinniśmy wybierać te perfumerie, które są na rynku od jakiegoś czasu, a opinie klientów świadczą o tym, że perfumy są dobrej jakości, a przede wszystkim są oryginalne.

Po czwarte bezpieczeństwo. Kupując perfum z przekręconą nazwą, lub w podobnym flakonie – narażamy swoje zdrowie. Często są to produkty wytwarzane w złych warunkach, w krajach, które nie mają odpowiednich standardów oraz nie są właściwie przebadane. Mogą one wywołać problemy skórne, alergiczne jak i być rakotwórcze.

A jak to wygląda w świetle prawa?

Ani podróbki, ani testery oryginalnych perfum, nie są dozwolone w Polskim prawie do sprzedaży. Nie wolno ich dystrybuować ani oferować klientom. Wystarczy swojego sprzedawcę poprosić o wydanie paragonu fiskalnego aby zweryfikować legalność takich działań. Częstą praktyką jest również sprzedaż testerów perfum tylko i wyłącznie za pośrednictwem paczki pobraniowej.

Co zatem można kupić legalnie, oprócz perfum oryginalnych?

W Polskim prawie dopuszczone do sprzedaży są odpowiedniki oryginalnych perfum. Są one jednie wzorowane na perfumach oryginalnych, nie są zatem podróbką.

Francuskie perfumy lane nie posiadają flakonu ani buteleczki zbliżonej wizualnie do oryginalnego perfum, na którym są wzorowane. Ich nazwa nie jest łudząco podoba do oryginalnego produktu, ponieważ perfumy francuskie posiadają swoje indywidualne numery i tylko pod takimi możemy je znaleźć.

Cena za perfumy nalewane jest jedna i niezmienna odnośnie danego modelu, wiec nie ma możliwości pomylenia zamienników perfum oryginalnych z podrobionym produktem.

Kupując lane perfumy przez Internet, masz możliwość zwrotu produktu, bez opadania żadnego powodu. Do dyspozycji są również opinie innych internautów odnośnie zgodności zapachu, trwałości czy nut zapachowych, dlatego masz pewność, że nie kupujesz kota w worku.

Każdy kupujący otrzyma paragon fiskalny lub fakturę VAT co świadczy o legalności takiego przedsiębiorstwa. Aby mieć 100% pewności zakupu można znaleźć taką firmę w ewidencji działalności i sprawdzić od jak dawna firma istnieje na rynku.
Każdy kupujący posiada dostęp do składu danego zapachu a w razie potrzeby można również umówić się na spotkanie z sprzedawcą aby otrzymać więcej szczegółów.

Perfumy inspirowane są oryginalnymi produktami, a ich produkcja i rozwalenia mieści się w Polsce. Dzięki temu masz pewność, że są one wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami, a ich dystrybucja jest prowadzona w prawidłowy sposób. Żadne substancje, które nie są dopuszczone przez prawo unijne, nie mają prawa się w nich znaleźć.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie wpisu. Pamiętaj kupuj mądrze oraz legalnie. To nasza rada na pewne i udane zakupy.

 

Legalność

Wprowadzenie w błąd

Zwrot / Reklamacja

Opinie o sprzedawcy

Opinie o produkcie

Zagrożenie zdrowia

Oryginał

 

Podróbka

Tester

Zamiennik

 

Mam nadzieję, że rozwialiśmy nieco wątpliwości. Jeśli macie jakieś pytania do tego tematu, to czekamy na nie w komentarzach.