Zamknij


ZAMIENNIKI PERFUM ORYGINALNYCH O DRZEWNYCH AROMATACH

Odpowiedniki oryginalnych perfum, o drzewnych aromatach są doskonałą propozycją zarówno dla niej jak i dla niego. Ich ciepły, gęsty zapach powoduję, że pachniemy elegancko i z nuta wyrafinowania. Nie każdemu przypadną do gustu, ale za to każdemu z nimi do twarzy.

Grupę drzewnych zamienników perfum możemy podzielić na kilka grup:

  • zawierającą wetiwer,

  • kwiatowe,

  • zawierające paczulę,

  • owocowe.

Wetiwer – jest to korzeń trawy, która pochodzi z takich krajów jak Chiny, Haiti, Brazylia, Indonezja czy Anglia. Pozostawia on żywiczno - pudrowy aromat i stosuje się go zazwyczaj w męskich francuskich perfumach lanych.

Drzewo tekowe – jest to bardzo oleiste drzewo, pochodzące z lasów monsunowych. Świeże drzewo ma jasną barwę i intensywną woń.

Cedr (drzewo cedrowe) – Jest to drzewo pochodzące z Himalai. Jest to iglasta roślina, z której produkowany jest olejek cedrowy, który używa się do tworzenia, najczęściej męskich perfum francuskich.

Agar, oud lub drzewo agarowe – jest to najrzadszy składnik, używany do produkcji perfum nalewanych. Jest to wyciąg z aloesowego, wiecznie zielonego drzewa, który jest obfity w żywicę. Zapach agaru jest słodkawy, ostry i przypomina kadzidło.

Drzewo jacaranda – pochodzi z Ameryki Południowej. Gdy zakwita, jego kwiaty mają piękną fioletową barwę i przypominają kielichy, które pachną podobnie jak maciejka.

Migdałowiec, drzewo migdałowe – pochodzi z Azji Środkowej i Mniejszej. Jego olejki wykorzystywane są nie tylko do wyrobów lanych perfum, ale mają szerokie zastosowanie w kosmetyce i nie tylko.

Drzewo sandałowe – powiada żywiczną nieco piżmową nutę, która jest słodkawa. Występuje w południowo – wschodnich Indiach

Śmiało można powiedzieć, że aromaty drzewne podbiły rynek odpowiedników perfum męskich, natomiast w damskich występują dużo rzadziej. Męskie aromaty są głębokie, bogate, eleganckie i bardzo trwałe. Natomiast nuta żywiczna pozostawia bardzo charakterystyczny zapach, którego nie pomylisz z niczym innym. Kobieta sięgająca po odpowiednik perfum o drzewnym aromacie, musi lubić takie mocne zapachy, które z pewnością są przeznaczone na jesienno – zimowe dni lub późne wieczory. Takie osoby cechują się indywidualizmem i dobrym gustem, zazwyczaj są to kobiety dojrzałe.